Guareta vlákninový dezert s příchutí citron 200 g

Novinka
Neohodnoceno
399 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
27.9.2023

 * snadná příprava * výborná chuť * zanedbatelný obsah kalorií

17 kcal v jedné porci
20 porcí

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vhodné pro vegetariány a vegany.

Složení: maltodextrin, želírující látky (karagenan a karubin), okyselující látky ( kyselina citronová a citronan sodný), citronové aroma, sladidlo (aspartam), barvivo (kurkumin z kurkumovníku dlouhého L.).

Přípravek obsahuje zdroj fenylalaninu.

Karagenany patří mezi rozpustné polysacharidy, které jsou získávány z různých mořských řas. Jsou běžnou součástí stravy v celé řadě zemí a tak slouží jako fermentovatelná vláknina potravy s prebiotickým efektem. Jsou také používány v potravinářské technologii kde plní zejména funkci želírující látky.

Karubin je získáván ze svatojánského chleba (rohovník obecný). Patří mezi rozpustné vlákniny, ale ve studené vodě je prakticky nerozpustný. Plody rohovníku (struky) se používají jako krmivo, nebo se z nich dělá třeba pálenka. Semena se mohou používat jako náhrada mouky či kakaa v některých sladkých pokrmech. Má široké využití v potravinářské technologii díky schopnosti vázat vodu, výhodně interagovat s jinými polysacharidy a zlepšovat senzorické vlastnosti pokrmů.

Způsob přípravy: 100 ml vody uveďte do varu, nalijte do misky a postupně v ní rozmíchejte kovovou metlou 5 g prášku. Nepoužívejte elektrický mixér. Misku pak vložte do chladničky a konzumujte až po ztuhnutí. Ideálně druhý den.

Způsob skladování: skladujte v původní nádobě v suchu a chladu. Nádobu vždy po otevření pečlivě uzavřete.

 

Výživové hodnoty:

Ve 100 g V jednom sáčku 30 g
Energie 1398 kJ / 333 kcal 70 kJ / 17 kcal
Tuky 0,4 g 0,02 g
z toho nasycené 0,0 g 0,0 g
Sacharidy 76,5 g 3,8 g
z toho cukry 0,5 g 0,2 g
Vláknina 8,0 g 0,4 g
Bílkoviny 1,8 g 0,1 g
Sůl 4,7 g 0,2 g